איך לבחור מתנות לפורים 2023 לעובדים

ראשית, לפני שנכתוב על מתנות לפורים 2023, כדאי רגע להבין מה זה חג פורים בכלל, למה אנחנו חוגגים אותו ולמה שנקנה מתנות לעובדים לחג?

פורים הוא חג יהודי אשר מתקיים בכל שנה בחודש אדר הראשון של השנה היהודית. החג הוא חלק מחגי אדר. בפורים, יש מספר מנהגים מיוחדים שמתרחשים בכל שנה – שתייה עד לא ידע, מסיבות פורים מהנות, אכילת מאכלי פורים – אזני אמן למשל, חלוקת מתנות לעובדים לפורים ועוד.

את פורים נחגוג בכל מקום בעולם בו מתקיימת קהילות יהודיות. זהו חג חשוב ביותר במסורת היהודית שכולל גם ימי חופשה מהעבודה בכל המשק הישראלי.

 

האם נהוג לקנות מתנות לעובדים בחג הפורים?

מתנות לעובדים הן אמצעי לשימור עובדים והעלאת שביעות הרצון שלהם בתוך החברה. כמו בכל חג אחר, רצוי וניתן לקנות מתנות לעובדים. מצד שני, אין זה חובה לרכוש לעובדים מתנות לפורים, לעומת חגים אחרים כמו פסח וראש השנה, שם ישנה חובה על המעסיק לרכוש מתנות לעובדים.

ההחלטה האם לתת מתנות לעובדים בפורים 2023, תלויה במנהג של החברה או המעסיק ובכמה אנחנו רוצים להעניק ולפנק את העובדים שלנו.

אם תחליטו להעניק לעובדים מתנות לפורים, יש לקחת בחשבון את המרכיב האנושי של כל אחד מהאנשים בחברה, לשקול בכובד ראש אילו מתנות מתאימות יותר ומתאימות פחות לעובדים שלכם.

חשוב לזכור – המתנה הטובה ביותר שתוכלו להעניק לעובדים היא מתנה אישית, עם הקדשה ויחס אישי, כזה שיגרום לעובדים להבין שחושבים עליהם.

איך לבחור מתנות לפורים 2023?

קודם כל, כמו שציינו בפסקה הקודמת – עליכם לחשוב על האישיות של העובדים שלכם ולהתאים אליהם את המתנות. לא כל חברה היא זהה – לדוגמא חברה צעירה, בה ממוצע הגילאים הוא 28, לעומת חברה מבוגרת יותר בה ממוצע הגילאים הוא 45. המתנות לעובדים לא יהיו זהות בהכרח. כדאי לקחת בחשבון את נושאי העניין של העובדים – טכנולוגיה, ספורט, בילויים, אלכוהול, מוזיקה או תחומי עניין נוספים.

הינה כמה רעיונות למתנות לפורים:

  1. מתנות שקשורות לספורט – תוכלו לרכוש לעובדים בקבוקים ממותגים, ערכות ספורט, מתקני כדורסל ועוד שיגרמו לעובדים שלכם "לזוז".
  2. מתנות טכנולוגיות – מתנות שמתאימות לעובדים שמתעניינים בתחום, יכולות להיות קשורות לאוזניות, ציוד למחשב, טלפונים.
  3. מארזים לפורים – לרוב יכללו אלכוהול ואוכל. שכן פורים הוא חג "עד לא ידע" בו נהוג לשתות הרבה אלכוהול, אין עובד שיסרב למארז כזה.
  4. מתנות כספיות – תוכלו להעניק לעובדים שוברים דיגיטלים למימוש.

[contact-form][contact-field label="שם" type="name" required="1"][contact-field label="מייל" type="email"][/contact-form]

מארזים לחג 2023

לרוב, בפורים יהיה נהוג להעניק לעובדים מארזים מפנקים. איזה מארזים כדאי להכין אתם שואלים את עצמכם? המארז האידיאלי הוא מארז אלכוהול.

מארזים אלו, כוללים לרוב מגוון של משקאות אלכוהולים, שוקולדים וכוסות שתייה. אם תחליטו לפנק את העובדים במתנות לפורים, חשוב לזכור ולבדוק את המנהגים החברתיים של הארגון שלכם, כולל התרבות הארגונית. חשוב לתת לעובדים מענה וביטחון ששימוש במארזי אלכוהול הוא מותר וחלק מהתרבות הארגונית. בנוסף, אם מפנקים את העובדים במארזי אלכוהול עשירים, חשוב לציין בפניהם את הסכנות שכרוכות בשימוש באלכוהול – אף אחד מכם לא רוצה לשאת באחריות של שימוש יתר של אלכוהול מצד העובדים שלכם.

 

לסיכום

מתנות לפורים הן לא חובה מצד אחד, מצד שני – מדובר על מתנה שתגרום לעובדים שלכם להרגיש טוב בהרבה, ליצור תחושת שייכות לחברה ושביעות רצון גבוהה.

בניקלס אנחנו ממליצים לפנק את העובדים במארזי אלכוהול עשירים, שכן פורים הוא חג שמתאים לכך וזהו פתרון כלכלי מצויין עבורכם.

לשתף זה לאהוב: