מתנות קיץ לעובדים: כל מה שצריך לדעת

עונת הקיץ קרובה אלינו מתמיד וכפי שכולכם ודאי כבר יודעים, הרי שמדובר על תקופה מיוחדת אשר דורשת יחס משמעותי יותר ביחס לשאר עונות השנה. על כן, גם המעסיקים השונים ברחבי הארץ מכירים בעובדה זו ולכן, בוחרים לפנק את צוות העובדים שלהם במגוון רחב של מתנות קיץ לעובדים. כמו כן, על מנת לוודא כי אתם אכן מבצעים זאת בצורה המדויקת ביותר, חשוב לוודא בראש ובראשונה כי אתם אכן מודעים לכל הסיבות שבגינן מדובר על פעולה חשובה במיוחד:

הבעת הערכה כלפי הצוות בהענקת מתנות קיץ לעובדים

במידה ואתם עדיין תוהים האם כדאי לפנק את העובדים שלכם במגוון מתנות לקיץ, חשוב שתזכרו כי מדובר על פעולה שתציג לעובדים כי אתם אכן מעריכים אותם, אתם עבודתם, מסירותם וכן גם נאמנותם. זאת בעוד כי מדובר על ההערכה חשובה ביותר עבור העובדים, בין אם מדובר על צוות ותיק יותר ובין אם מדובר על צוות ותיק פחות וכן, היא עשוייה לשפר בצורה ישירה את התחושה שלהם בסביבת העבודה. 

שינוי אווירה בסביבת העבו  דה עם מתנות SWAG

סיבה נוספת שבגינה מומלץ במיוחד לרכוש ערכת קיץ לעובדים תהיה למען שינוי אווירה בסביבת העבודה. על כן,  כולנו יודעים עד כמה סביבת העבודה עשויה להיות טובענית, במיוחד במדינה כמו ישראל ולכן, במטרה ליצור הפוגה קצרה שתעניק לעובדים שלכם מרווח נשימה טרם המשך ביצוע המטלות שלהם, הבחירה הנכונה תהיה להעניק מתנות קיץ לעובדים, מתנות שיכניסו לאווירה את העונה החמה שכולנו מחכים לה במהלך ימות השנה. 

מתנות קיץ לעובדים

להיכנס לאווירת הקיץ עם מתנה ממותגת

מיותר לציין כי ברוב המוחלט של המקרים, יעדיפו המעסיקים להעניק מתנות לעובדים לקראת חגי השנה השונים. אך בעת בה מדובר על עונת הקיץ, ניכר כי מדובר על חג של ממש עבור הישראלים ולכן, על מנת להצטייר בצורה מקצועית יותר על פני המעסיקים השונים, תוכלו להיכנס לאווירת הקיץ באמצעות חלוקת מתנות שתבדיל אתכם על פני מרבית המתחרים שלכם. 

מי לא אוהב לקבל מתנות לקיץ?

סיבה אחרונה וחשובה לא פחות תהיה העובדה כי אין אחד שלא אוהב לקבל מתנות שכן, גם העובדים וגם המעסיקים אוהבים לקבל מתנות כאחד. זאת בעוד כי השוק המגוון של היום מציע שלל רחב של מתנות שונות, כאשר כל מתנה נבדלת מהשנייה במספר מאפיינים שונים. לא משנה באיזה מהמתנות תבחרו – עצם הענקת המתנות עצמה משמחת ומפתיעה במיוחד. 

מתנות קיץ לעובדים

לא לשכוח את המיסים

כל עניין המתקשר להעסקה חוקית של עובדים קשור גם בענייני מיסוי ולמעשה, עליכם לזכור כי על כל סעיף שכר להיבחן על עניין המיסוי. במילים אחרות – עליכם לוודא האם ההוצאות המדוברות חייבות במס או לא, בעוד כי ההמלצה תהיה לבדוק זאת אל מול איש מקצוע מנוסה בתחום, איש מקצוע כמו עורך דין העוסק בדיני מיסים וזכויות עובדים. כמו כן, עליכם לזכור כי מתנות קיץ לעובדים אינן יוצאות דופן, בעוד כי החוק מתייחס גם למיסוי שלהן שכן, בהתאם לחוק במדינת ישראל, הטבות לעובדים מחויבות בתשלום מס הכנסה. אי לכך, בחודשים בהם אתם יודעים כי העובדים שלכם עומדים לקבל מתנה, גם אם מדובר על גרביים בעיצוב אישי, חשוב לזכור כי העובדים צפויים לקבל שכר נטו מעט קטן יותר שנוכה ממנו תשלום מס הכנסה בגין רכישת המתנה, בהתאם לגובה הרכישה. יחד עם האמור, חשוב לציין כי המעסיקים אינם חייבים בפיצוי העובדים שלהם על התשלום שירד בעקבות הענקת המתנות אך באותה נשימה חשוב לציין כי בקרב ארגונים רבים מקובל להעניק תוספת שכר שתפקידה העיקרי הינו לתגמל את עלויות המסים, וכך למעשה התשלום של מס הכנסה מתגלגל אל הארגון. אך יחד עם זאת צריך לזכור כי מדובר על מנהג הנפוץ בקרב מספר חברות שונות במשק הישראלי, בעוד כי החוק אינו מחייב בכך. 

כך תבצעו את הבחירה הנכונה במתנות לעובדים שלכם

נחשפתם בפני מגוון רחב של אפשרויות? אתם עדיין לא יודעים אם אתם מעוניינים לבחור במתנה בעיצוב אישי או במתנה גנרית שתהיה זהה עבור כל הצוות? ובכן, הרשו לנו לציין כי אתם לא לבד. על כן, מוטב לצאת מנקודת הנחה כי אין תושבה אחת נכונה לשאלות הללו לצד מגוון אחרות אך מצד שני, בעת בה אנו מדברים על בחירת מתנות קיץ לעובדים, הרי שמומלץ שכל מעסיק ישאל את עצמו מספר שאלות מכוונות כדוגמת האם יש סכום שלא ניתן לחרוג ממנו? האם צריך לבחור במתנה מעוצבת ומהודרת? עד כמה אותו מעסיק מעוניין ויכול להשקיע בכל מתנה? ועוד מגוון רחב של שאלות מכוונות. זאת בעוד כי ככל שתענו תשובות מקיפות יותר, כך למעשה יהיה לכם פשוט יותר במעמד הבחירה. כמו כן, במידה ואתם עדיין מרגישים מעט מבולבלים, ריכזנו עבורכם מספר פרמטרים עיקריים שיסייעו לכם בגיבוש בחירה מוצלחת יותר:

החליטו על תקציב למתנה לעובדים מראש

בין אם מדובר על מתנה בהתאמה אישית לכל עובד ובין אם מדובר על ערכת קיץ לעובדים כולם, עליכם לוודא כי אתם לוקחים בחשבון את סוגיית העלויות. מצד אחד, אתם ודאי מעוניינין לשמח את כל העובדים אך מצד שני, ייתכן ולא תרצו להכניס את העסק שלכם לחובות בעקבות הרכישה. אי לכך, חשוב לוודא כי אתם בודקים את הנושא לעומק שכן, כך למעשה תוכלו להיות שלמים הרבה יותר עם הבחירה שלכם וכן גם למנוע הוצאה כלכלית גדולה מדי בעסק. לכן, במידה ואכן חשוב לכם לבצע את הדברים בצורה מסודרת, עליכם להקצות תקציב אישי לזכות הרכישה טרם הגעתכם אל מעמד הרכישה, אך באותה נשימה עליכם לוודא כי אינכם מתפשרים על טיב איכותם של המתנות לעובדים שלכם. 

בחרו מתנות לקיץ שימושיות

כאשר אנו מסתכלים על האופציות השונות בשוק, ניכר כי קיים מגוון רחב במיוחד ולכן, ההמלצה המרכזית תהיה לבדוק אילו מהמתנות המוצעות אכן יהיו שימושיות עבור העובדים ויסייעו להם, ולא יסיימו את דרכם בתור קישוט נוי בחלל הבית. בשורה התחתונה – עליכם לוודא כי אתם בוחרים במתנה משמעותית מעבר לשימוש הרגיל.

מתנות קיץ לעובדים

מתנה לעובדים עם ערך מוסף

פרמטר נוסף שחשוב לקחת בחשבון יהיה הערך המוסף הטמון במתנה עליה שמתם עין. למשל, במידה ומדובר על רכישת מתנה לקיץ לעובדים, נסו לפנות לשירותם של אנשים עם מוגבלויות העובדים בסטודיו מסוים, כך שתוכלו לתרום לחברה פעמיים. זאת בעוד כי אותם אנשים משתלבים הן בתהליך היצירה והן בתהליך האריכה וכך למעשה, נהנים מפרנסה מכבדת. 

איכות המתנות לקיץ 

כאמור, השוק של היום מונה בתוכו מגוון רחב של אפשרויות שונות ומגוונות, מה שעשוי לא פעם להפוך את הבחירה למורכבת במיוחד ומשכך, אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים אחר מתנות לקיץ יהיה רמת האיכות של אותן אפשרויות. זאת בעוד כי עליכם לוודא שאתם בוחרים מתנה איכותית, מתנה כזו שתוכל ללווה את צוות העובדים שלכם לאורך פרק זמן ארוך וממושך וכן גם תספק להם את המענה המתאים עבור הצרכים האישיים שלהם. 

מעוניינים לקרוא מאמרים נוספים?

בחירת מתנות לעובדים דרך אתר בחירת מתנות
15 מתנות לעובדים – המומלצות
למה כדאי להשקיע במתנות לחגים לעובדים
5 מתנות מומלצות לעובד חדש
תיקי גב ממותגים – המתנה הטובה ביותר לעובדים בקיץ

לשתף זה לאהוב:

צרו איתנו קשר
יכול לעניין אותך
שיתופי פעולה שלנו