צעדים חשובים לקליטת עובד חדש בחברה

תהליך הגיוס הינו דבר מורכב שדורש מחשבה וזמן רב עבור מחלקת ה-HR בחברות. התהליך כמובן איננו מסתיים בעת החתימה על חוזה העבודה, אלא נמשך עד לקליטתו המוצלחת והשתלבותו של העובד בסביבת החברה ובצוות המיועד לו. בחברות רבות, ישנו תהליך קליטה מסודר שכולל לא מעט שלבים. במאמר הבא נסקור חלק מן השלבים החשובים בקליטת עובד חדש.

ההשפעה של הקליטה על עובד חדש

גיוס של עובד חדש עלול להשפיע על החברה באופן נרחב – ראשית, השלכות כספיות כמובן – ההוצאות כוללות לא מעט פרמטרים: פרסום המשרה, רכישת מתנה לעובד חדש, זמן חפיפה, זמן התאקלמות, קיט און בורדינג כמובן, עלות של כוח האדם המגייס ועוד. לכן, התהליך צריך להיות יעיל וקפדני לכל אורכו – משלב חיפוש המשרה ועד קליטת העובד בחברה.

מה עלינו לעשות?

ראשית, עליכם לקבוע נוהל סדור לקליטת עובדים שיכלול: מפגש עם ראשי הצוותים, חלוקת מתנות לעובדים חדשים, מפגש עם בעלי תפקידים בכירים, הצגת התפקיד בצורה נכונה, חניכה על-ידי גורם ממונה ועוד.

הדבר החשוב ביותר להבין הוא שצריך להתייחס לנושא בכובד ראש.

להלן מספר צעדים חשובים לקליטת עובד חדש

  • כינוס הצוות המיועד על-ידי מנהל הצוות ועריכת שיחה המכינה לקליטת העובד – בשיחה זו, נסביר לצוות על התפקיד המיועד לעובד החדש, מה צפוי לנו כצוות ולמה הגיוס הזה חשוב עבורנו.
  • ציוות עובד מהצוות שממונה על החפיפה – תפקיד חשוב ביותר, בו עובד מהצוות מקבל את האחריות על העובד החדש.
  • רכישת מתנה לעובד חדש – גם כאן, יש חשיבות רבה למה תרכשו עבורו – אנחנו ממליצים לרכוש קיט לעובד חדש שיכלול מספר מוצרים – קפוצ'ון ממותג, חולצה ממותגת, בקבוק טרמי ממותג, אוזניות ועוד. למה שנרכוש מתנה לעובד חדש בעצם?

היום כבר ברור לכולם  – העובדים הם המשאב היקר ביותר שלנו, נרצה שמהיום הראשון העובד שנכנס לחברה ירגיש חלק אינטגרלי מאיתנו ומארז לעובד חדש יכול לתת פתרון נהדר לתחושת השייכות.

  • שיחת תיאום ציפיות עם העובד החדש – טרם ההגעה, על מנהל הצוות לערוך שיחת תיאום ציפיות שתכין את העובד לקראת מה הוא מגיע – מה נדרש ממנו, למה הוא גויס ומה האופק שלו בחברה.
  • פינת עבודה מסודרת – עליכם להכין מקום נוח, מסודר ומתאים לעובד החדש שיגיע – לרוב נהוג להניח מתנת הגעה (מתנה או מארז לעובדים חדשים) על השולחן של אותו אדם שמגיע.
  • שיחות משוב תקופות – במהלך תקופת ההתאקלמות בחברה, חשוב לערוך מספר שיחות משוב לעיתים קרובות, על מנת להוביל את העובד החדש במסלול הנכון, המסלול שאותו החברה רוצה שיבחר.

מתנות לעובדים חדשים – קליטת עובד חדש

בניקלס, תוכלו למצוא מגוון ענק של מתנות לעובדים חדשים, מארזים ממותגים, קיטים מפנקים ועוד. אנחנו סבורים ובטוחים שמתנה לעובד חדש יכולה להקל משמעותית את תהליך הקליטה של העובדים בחברה.

מה אנחנו עוד מציעים?

מגוון מתנות חג, מתנות לעובדים, ביגוד ממותג, מעילי קולומביה, מתנות לראש השנה, אתרי בחירת מתנות ללא עלות ועוד.

לסיכום

קליטת עובד חדש בחברה הוא תהליך מורכב, עלינו לגשת לנושא בכובד ראש ולהכין מבעוד מועד תהליך מסודר ומתאים, לעיתים אפילו מותאם לפי סוג התפקיד. הכשרה נכונה, חפיפה מסודרת, מתנה מפנקת ועוד פרמטרים נוספים – יכריעו האם העובד שלכם ישאר לשנים רבות, או שתאלצו לחפש עובדים חדשים לעיתים קרובות.

 

לשתף זה לאהוב:

צרו איתנו קשר
יכול לעניין אותך
שיתופי פעולה שלנו
צרו איתנו קשר