תיקי הרשל VS תיקי סמסונייט – השוואה

הרשל VS סמסונייט (Herchel VS Samsonite)

 

אז למה השוואה הזאת בעצם חשובה לנו בכלל?

מבין תיקי הגב שנרכשים על-ידי חברות וארגונים בארץ, תיקי הרשל ותיקי סמסונייט הם הנמכרים ביותר כמתנות SWAG לעובדים. בכל יום, מגיעות אלינו עשרות פניות לתיקי גב ממותגים, מתוכם 80% על אחד משני מותגי העל האלו.

אז איך מתחילים השוואה שכזו? תחילה, חשוב לדעת מעט על הרקע של כל אחת מהחברות.

 

ההיסטוריה של תיקי הרשל

אמנם יהיה נכון לחשוב שהמותג הרשל הוא מותג וותיק מאוד, שכן רובנו מכירים את תיקי הגב המעולים שלהם שמסתובבים כמעט בכל בניין עם 3 קומות ומעלה בערי המרכז.. אבל – החברה נוסדה בשנת 2009 בלבד! נתון מרשים למדי ביחס לרמת ההכרות שלנו עם המותג. התיקים של החברה הצליחו להפוך במשך השנים לסימן היכר ברור, סמל סטטוס של ממש בקרב החברה הצעירה.

הרשל נוסדה על ידי האחים לינדון וג'ימי קורמארק בקנדה. ההתפשטות של החברה היתה מהירה, כאשר כבר בשנת 2016 החברה היתה פרוסה בלמעלה מעשרת אלפים נקודות מכירה שונות ברחבי העולם.

השם אמנם נשמע לנו יהודי, אבל השם הרשל נילקח משם העיירה בה גרה משפחת קורמארק.

 

מה מיוחד בתיקי הרשל?תיק גב הרשל

העיצוב של התיקים ייחודי מאוד, משלב נוסטלגיה למראה מודרני. כל התיקים מעוצבים בהשראה מתיקים מוכרים שהיו בעבר אבל המראה העכשווי של התיקים מודרני מאוד. השילוב בין נוסטלגי למודרני, מבטיח תיקים ופרטי לבוש שיהיה קשה מאוד לשייך לשנה מסוימת ומכאן התחושה שתיקי הרשל תמיד מתאימים.

תיקי גב הרשל מעוצבים מאוד נוח, במטרה לאפשר לאנשים להשתמש בהם ביום-יום, לא סתם התיקים הפכו להיות מותג של סטודנטים בישראל.

 

תיקי הרשל בישראל

במהלך השנים האחרונות יש תנופה אדירה של מותג העל בישראל. הרשל נהפכה למותג של סטודנטים, עובדי הייטק וחברות שמעוניינות לפנק את העובדים שלהם.

נכון להיום, ישנם 5 יבואנים שונים אשר מייבאים את התיקים המצויינים האלו לישראל (ניקלס ביניהם כמובן).

 

ההיסטוריה של תיקי סמסונייט

סמסונייט היא חברה מאוד וותיקה, אשר נוסדה בשנת 1910 בדנבר, קולארדו. החברה נוסדה בידי ג'סי שווידר – איש מכירות מדופלם באותם ימים שהתעסק בעיקר במזוודות ותיקים. מעניין לדעת שעד לשנת 1941 החברה בכלל נקראה "שמשון" – כן, ג'סי היה איש מאמין. בשנת 1941 החלו להשתמש בשם המסחרי סמסונייט Samsonite. החברה היתה חזקה במיוחד במזוודות איכותיות, אשר נעשות מסיבים ייחודיים.

במשך השנים החברה עברה טלטלות רבות, מרגעי שיא כולל הנפקה בבורסה, הגשה לפשיטת רגל (שנבלמה על-ידי משקיע), העברת בעלויות רבות ועוד. כיום, החברה שווה מעל מיליארד דולר ונסחרת בבורסה של הונג-קונג.

מה מיוחד בתיקי סמסונייט

תיקי המחשב של סמסונייט Samsonite מוכרים לנו בעיקר מחנויות המכר בקניונים השונים. הם ידועים בעיצוב ייחודי, אלגנטי ומהפנט, רובם הגדול שחורים. הם מהווים נתח שוק מהגדולים בעולם מבין התיקים למחשב נייד. התיקים במראה עסקי ומתאימים לגברים ונשים כאחד. רוב סדרות תיקי גב של סמסונייט מגיעים בגדלים שונים, כך שיתאימו באופן מושלם למחשבים.

השוואה בין סמסונייט להרשל

עיצוב – הדעות חלוקות, השאלה הגדולה היא איזה מראה מעדיפים – עסקי מקצועי או שיקי אלגנטי. בסופו של דבר, לטעמנו לפחות – תיקי הרשל מנצחים בקטגוריה של העיצוב.

1-0 להרשל

 

נוחות – גם כאן, דעות חלוקות אבל מערכת הגב של תיקי סמסונייט תנצח במקרה הזה, התיקים מיועדים לשנים רבות עם מערכת גב משוכללת ונוחה במיוחד.

תיקו.

 

מחיר – תיקי סמסונייט הם תיקים יקרים יותר. נקודה.

2-1 הרשל

 

זמינות מלאי – בישראל, ישנם 5 יבואנים מקבילים לתיקי הרשל לעומת יבואן אחד בלבד לתיקי סמסונייט, שהצליחו לשמור על יבואן בלעדי. לכן, זמינות גבוהה יותר בישראל לתיקי הרשל.

3-1 לתיקים של הרשל המפורסמים

 

אחריות – כאן, תיקי סמסונייט לוקחים ובגדול – מעבר לאיכות הגבוהה של הבד, הרוכסנים ומערכת הגב, התיקים עם אחריות לשנים רבות והשירות נפלא.

3-2 לתיקי הרשל

 

הרשל וסמסונייט בישראל – אז החלטנו ללכת ולדגום מספר מתחמים שונים ולראות כמה תיקים נספור מכל סוג. להלן הרשימה.

קניון עזריאלי בשעות הצהריים – 15 הרשל, 4 תיקי סמסונייט.

עזריאלי שרונה – מתחם ההייטק – 22 הרשל, 13 תיקי סמסונייט.

שדרות רוטשילד בשעות הבוקר – 2 ,תיקים של הרשל, 4 תיקי סמסונייט.

לסיכום – נציגות משמעותית הרבה יותר לתיקי הרשל, חשוב לציין שרובם ממותגים עם לוגו חברה כלשהו ?

 

והמנצח הגדול בהשוואה בין תיקי הרשל לתיקי סמסונייט..

תיקי הרשל!

יחד עם זאת, חשוב לציין שתיקי סמסונייט לא פחות טובים, זה בעיקר עניין של בחירה בין רצינות ועסקיות לבין אופנה מגניבה.

 

מאמרים נוספים בנושא דומה :

לשתף זה לאהוב:

צרו איתנו קשר
יכול לעניין אותך
שיתופי פעולה שלנו
צרו איתנו קשר